Informace k nákaze COVID-19

Zveřejněno: neděle, 15. březen 2020 | Ostatní

Zásadním výstupem dnešního jednání Krizového štábu Kraje Vysočina směrem k široké veřejnosti je klíčové doporučení upravující kontakt/návštěvy v rámci rodiny. Aleš Bílek, náměstek pro léčebnou péči ředitele Nemocnice Havlíčkův Brod: „Doporučujeme veřejnosti důsledně omezit návštěvy u prarodičů. Pokud jste byli v zahraničí kdekoli v rizikových oblastech a jste v karanténě, chraňte své blízké tím, že nebudete v žádném osobním kontaktu s vašimi prarodiči po celou dobu karantény. Právě nejvíce ohroženou skupinou s potenciálně nejtěžším až fatálním průběhem nemoci COVID-19 jsou především senioři. Potenciálním a velice skrytým rizikem jsou pro ně malé děti, u nichž nejsou příznaky nemoci dlouho zřejmé a infekce může probíhat delší čas bezpříznakově. Toto riziko je četnější, neboť jsou zavřené školy a rodiče často nechávají děti hlídat prarodiči.“

Další informace také na :   https://koronavirus.mzcr.cz/